Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Show sidebar
blank
Close

System bezościeżnicowy SYNTESIS Line

W systemie kasetowym bezościeżnicowym skrzydło lub tafla znikają w ścianie.
blank
Close

System kasetowy ościeżnicowy

W systemie kasetowym ościeżnicowym skrzydło lub tafla znikają w ścianie.
blank
Close

System naścienny DIVA do skrzydeł drewnianych i tafli szklanych

W systemie naściennym DIVA skrzydło lub tafla przesuwają się po aluminiowej prowadnicy zamontowanej do ściany.
blank
Close

System naścienny MAGIC

W systemie naściennym MAGIC do skrzydeł drewnianych prowadnice i mocowania są niewidoczne zarówno przy drzwiach otwartych, jak i zamkniętych.
blank
Close

System naścienny MUTO

W systemie naściennym MUTO rolki i mocowania tafli ukryte są w profilu maskownicy.
blank
Close

System naścienny REA

System naścienny REA do skrzydeł drewnianych inspirowany jest estetyką loft-vintage.
blank
Close

System naścienny z maskownicą INTER DOOR

System, w którym mocowania ukryte są po maskownicą.
blank
Close

System RONDO

System RONDO to innowacyjny sposób zamykania pomieszczeń ruchem przesuwno-obrotowym. Drzwi otwierają się w obie strony, co znacznie ułatwia przemieszczanie się

Jeśli chodzi o udogodnienia w mieszkaniach, można pokusić się o wiele nowości i sprawić, aby wszystko było funkcjonalne. Bardzo ważne w tym temacie okazują się oczywiście drzwi… Bo to właśnie one służą do wydzielania przestrzeni w domu i pomagają utworzyć prywatne, bądź mniej prywatne przestrzenie. Warto jednak zdecydować się na wybór właściwych drzwi do domu bądź mieszkania, ponieważ ma to ogromne znaczenie i wpływa na funkcjonalność. Wiele osób decyduje się na tradycyjny model drzwi, lecz idąc razem z modą, klienci często sięgają po bardziej unowocześnione modele. Jest tu oczywiście mowa o systemach suwanych. Na pierwszy rzut oka charakteryzują się dużą estetyką, choć warto nieco bardziej zagłębić się w sens działania tych drzwi i poznać nieco więcej informacji. Więcej szczegółów można wynieść z dalszej części tekstu.

Drzwi suwane, jako system naścienny – Kraków

Sama idea drzwi suwanych naściennych, wnioskując po nazwie, opiera się na montowaniu ich na ścianę. Działa to w ten sposób, iż na górze umieszcza się prowadnicę wzbogaconą w system przesuwany. Dzięki temu drzwi można przesuwać wzdłuż ściany, w linii prostej. Naścienne modele mają widoczne skrzydło drzwiowe po zewnętrznej stronie. Jest to bardzo wygodna opcja i bardzo łatwa do zamontowania. Wystarczy do tego zbiór podstawowych narzędzi. Kolejną zaletą jest to, że decyzja na umieszczenie drzwi przesuwanych może się ograniczyć tylko do samego ich montażu, czyli… Nie wymaga się poważnego remontu w pomieszczeniu. Pozytywów nigdy za mało. Jeszcze jednym, bardzo istotnym jest ogromna estetyka, którą zyskamy wraz z wejściem w powiadanie systemu suwanego. Jest on nie tylko i dobrze wyglądającym elementem w mieszkaniu, może stać się również dodatkową dekoracją. Jednym z większych minusów jest to, że nie ma niestety możliwości ustawiania żadnych, dodatkowych mebli. Coś takiego zakłóciłoby całą pracę systemu suwanego.

System suwany – drzwi w kasetce

Jeszcze innym sposobem na system suwany jest ten w kasetce. Należy on do równie popularnych. Drzwi chowane są w ścianie. Aby mieć coś takiego, trzeba zamontować specjalną kasetę. Tego typu drzwi występują w dwóch wariantach: bezościeżnicowe i ościeżnicowe. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie kasety w ścianie. Choć coś takiego powinno zostać ustalone już na pierwszych projektach danej aranżacji. W odmiennym przypadku trzeba niestety liczyć się z koniecznym do przeprowadzenia remontem. Drugim rozwiązaniem, które pomoże tego uniknąć jest wykonanie montażu kasety na ścianie, która będzie miała specjalną wnękę. Minusem w tym przypadku jest zmniejszony metraż pokoju i uskok, który powstanie na ścianie. Mimo wszystko, system suwany jest coraz częściej wybierany, ponieważ wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, a co ważniejsze… Jest w stanie schować skrzydło drzwiowe. Coś takiego sprawdza się najlepiej w nowoczesnych wnętrzach i dodatkowo nadaje całemu pomieszczeniu elegancji.

Drzwi przesuwane – jakie najlepiej wybrać?

Spośród różnych modeli na rynku znajdą się tacy producenci, którzy mają bardzo dobre opinie wśród kupujących. Najważniejsze jest to, aby produkt był trwały i wytrzymały plus spełniał oczekiwania klientów. Do znanych marek zaliczamy przede wszystkim: DRE, Eclisse, Leon, Interdoor, Porta. System suwany można również zamówić od Derwo, Ronkowski, Lagrus, Korona, Asilo. Swoich klientów nie zawiodą na pewno także: Intrnso Doors, Duciel Glass, Pol Skone. Wszyscy wymienieni producenci charakteryzują się ogromną dbałością o swojego klienta i zawsze dostarczają wyroby rzemieślnicze najwyższej jakości.