Wyświetlanie jednego wyniku

Show sidebar
blank
Close

Nowe drzwi

asas as a sas as a s

Chcąc wybrać udogodnienia do własnego mieszkania, dla co niektórych izolacja akustyczna może wydawać się niepotrzebna. A co w tym temacie pokazuje rzeczywistość? Mieszkając w większych miastach takich jak Kraków, czy nawet mniejszych, większość z nas na pewno przyzwyczaiła się do hałasu, ponieważ mamy go na co dzień. Jednak… Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie hałas jest głównym czynnikiem wywołującym zmęczenie i stres. To właśnie ciche otoczenie i rozluźniająca muzyka sprawiają, że możemy tak naprawdę odpocząć. Jak zatem osiągnąć coś takiego we własnym mieszkaniu? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy jednie wybrać do swojego pokoju drzwi dźwiękoszczelne. Po więcej ciekawszych informacji zapraszamy do dalszej części tekstu.

Wybierz wewnętrzne drzwi dźwiękoszczelne – Kraków

Jeśli chodzi o codzienność, hałas który mamy na co dzień może sięgać od 70 do 80 dB. Dotyczy to zarówno dźwięków z zewnątrz, jak i tych które wydostają się z naszych pociech. W takich warunkach ciężko jest mówić o jakimkolwiek odpoczynku i skupieniu. Idealnym rozwiązaniem problemów z hałasem jest wybór drzwi akustycznych. To właśnie one sprawią, że będziemy mogli normalnie funkcjonować. Dla dobrego samopoczucia, człowiek powinien znosić poziom hałasu, który nie wyniesie więcej niż 40 dB. Zwykłe drzwi do pomieszczenia najczęściej wypełnia się tekturą w środku, co nie daje gwarancji na odpowiednie wyciszenie. Cały hałas mogą co jedynie zmniejszyć o 17 jednostek maksymalnie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne, które zostały wypełnione pianką poliuretynową lub płyta otworowo-wiórową. W przypadku drzwi pochłaniających dźwięki, powinny one zostać wzmocnione ramą znajdującą się wewnątrz.

Drzwi akustyczne – które wybrać?

Chcąc osiągnąć jak najwyższą izolacyjność akustyczną, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w drzwi bezprzylegowe. Jedną z marek, jaka je produkuje, jest na pewno wszystkim znana – DRE, czyli drzwi dobrych wnętrz. Oczywiście nie wszystko jest bez minusów. Jeśli mowa o drzwiach akustycznych bezprzylegowych, ponieważ w nowo wznoszonych budynkach może być problem z ich osiadaniem, co sprawi, że będzie konieczne regulowanie nawiasów raz na jakiś czas.

Drzwi akustyczne – znane i lubiane marki, Kraków

Dzisiejszy rynek jest pełen wszelkiego rodzaju drzwi akustycznych. Najsensowniej jest jednak wybierać takie marki, które są znane i często doceniane przez kupujących. Wysokojakościowe produkty można znaleźć również u: Interdoor, Dewro, Porta, Pol Skone. Wymienieni producenci, tak samo jak w przypadku drzwi DRE, charakteryzują się dużą rozpoznawalnością i słyną z trwałych oraz wysokojakościowych wyrobów. Dostępnych jest też wiele stylizacji oraz wersji kolorystycznych. Drzwi tych producentów można także dopasować do różnego rodzaju aranżacji. Dziś kładzie się nacisk na nowoczesne oraz industrialne projekty, choć i znajdą się miłośnicy, którzy za nic w świecie nie wyrzekną się klasycznego wystroju.

Akustyka i drzwi – zadbaj o swoje zdrowie i spokój

W dzisiejszych czasach bardzo często wykonuje się prace zdalne. To właśnie dlatego, powinniśmy zapewnić sobie ciszę i spokój oraz zadbać przy tym o własne zdrowie. Podczas wyboru drzwi dźwiękochłonnych najlepiej nie oszczędzać, bo to właśnie one mają polepszyć jakość naszego życia i stać się czymś, co pomoże nam w koncentracji i skupieniu oraz pozwoli odpocząć. Nie rezygnuj z komfortu, postaw na drzwi akustyczne i ciesz się spokojem każdego dnia.